Bogu na chwałę,
ludziom na ratunek!

112

998

Pomimo że pierwsze półrocze 2015 kończy się dopiero za kilkanaście dni, a przed nami zawody sportowo-pożarnicze MDP i OSP, to w tej gorącej, przedstartowej atmosferze, chcielibyśmy krótko podsumować obecny rok w naszej OSP.
Początek roku to intensywne prace związane z wykończeniem stanowisk garażowych dla Slrw i Slrt. Ukończono sufity oraz malowanie ścian wewnętrznych. Ponadto zagospodarowano teren wokół garaży.
Miesiące wiosenne przyniosły niespotykaną do tej pory, liczbę pożarów traw, zarośli itp. Zdarzały się dni gdzie musieliśmy interweniować kilkukrotnie. Ponadto ostatnie gorące dni spowodowały zwiększone zagrożenie w lasach czego dowodem mogą być pożary poszycia w miejscowości Modła.
Nie obyło się także bez zdarzeń na drogach, jednak nie dotyczyły one wypadków, a pożarów samochodó osobowych.
Ostatnie dni to bardzo uciążliwe i czasochłonne pożary słomy.Ogólnie to tej pory liczba wszystkich wyjazdów oscyluje w granicach 60.
Ponadto udało nam się przeprowadzić ćwiczenia dla naszych druhów dotyczące ratownictwa na wodzie. Zgodnie bowiem z przyjętym dla naszej jednostki planem ratownictwa nawodnego staramy się jak najlepiej sprostać nowym wyzwaniom.


 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 | Ochotnicza Straż Pożarna w Osieczy Pierwszej projekt i wykonanie: Bartłomiej Gałecki