Bogu na chwałę,
ludziom na ratunek!

112

998

W dniu 21.03.2015 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej jednostki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, opiekun jednostek z terenu gminy z ramienia PSP mł. kpt Bartosz Jankowski, Komendant Gminny ZOSPRP druh Andrzej Rosiński oraz członkowie Zarządu ZOSPRP druhowie Przemysław Kubacki oraz Marek Przespolewski.

Zebranie było okazją do podsumowania ubiegłego roku, w którym to nasza jednostka brała udział w ponad 50 zdarzeniach, na terenie naszej gminy, i nie tylko. Roku bogatego w inwestycje- jak choćby budowa nowych garaży dla jednostki, jak i pozyskanie sprzętu-zakup 2 nowych lekkich samochodów.

Takie zebranie to dobry moment  dla wyróżnienia tych najaktywniejszych. Statuetkę dla najbardziej aktywnego strażaka 2014 roku z rąk Prezesa oraz Naczelnika otrzymał druh Maciej Woźniak, który brał udział w 26 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zarząd postanowił także uhonorować druha "młodego pokolenia" za wzorową postawę oraz zaangażowanie na rzecz naszej OSP Artura Wałęsę. Zaległe odznaczenia "Wzorowy Strażak" otrzymali druhowie Adam Rydzewski oraz Marcin Kwiatkowski, natomiast "Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa" druhowie Jan Gośka i Damian Wojtyra. Jak podkreślił druh Prezes Radosław Rydzewski wszystkie inwestycje byłyby niemożliwe do zrealizowania gdyby nie pomoc naszej całej strażackiej społeczności. Walne zebranie udzieliło jednogłośnie absolutorium zarządowi co stanowi zachętę dla dokończenia zaczętych, i podjęcie nowych inwestycji w naszej jednostce.

Podczas zebrania swoją rezygnację na ręce zarządu złożył długoletni (32 lata) skarbnik naszej jednostki druh Michał Sobczak , na jego miejsce Walne Zebranie powołało Druha Artura Wałęsę. W podziękowaniu ustępującemu skarbnikowi za lata pracy ofiarowano Mu pamiątkową statuetkę, jednocześnie przyjmując zapewnienie że jest to rezygnacja jedynie ze stanowiska a nie z działalności strażackiej.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 | Ochotnicza Straż Pożarna w Osieczy Pierwszej projekt i wykonanie: Bartłomiej Gałecki